Obecny postęp technologiczny sprawia że każdy z nas coraz mniej czuje się bezpiecznie. Każdego dnia docierają do nas informację o tym że wyciekły rozmowy telefoniczne ważnych osób w państwie stawiające ich w złym świetle.

Metody podsłuchiwania telefonu:

  1. Specjalne aplikacje szpiegujące: W obecnej dobie łatwo dostępnych aplikacji oprócz tych użytecznych i sprawiających nam radość znajdują się takie które mają wydobyć z naszego telefonu wszystkie dostępne dane i to nawet w czasie rzeczywistym. Aplikacje szpiegujące to programy specjalnie zaprojektowane do monitorowania telefonów nie tylko dzieci w formie kontroli rodzicielskiej ale także wykorzystywana jest do monitoringu telefonów służbowych pracowników firm. Po zainstalowaniu takiej aplikacji zyskujemy dostęp do całego telefonu począwszy od zapisu prowadzonych przez niego rozmów, historii połączeń czy wysłanych i otrzymanych wiadomości z komunikatorów.
  1. Zawirusowanie urządzenia: to jedna z najczęściej stosowanych metod podsłuchu. Zainstalowanie wirusa poprzez przypadkowe kliknięcie linku odebranego za pomocą wiadomości email lub sms. Zawirusowane urządzenie daje nam dostęp do wszystkich informacji jakich poszukujemy. 
  1. Fałszywe stacje BTS/GSM: Maszty gsm są jednymi z wielu pośredników na drodze naszej przeprowadzanej rozmowy telefonicznej co sprawia że są wykorzystywane do podsłuchiwania rozmów telefonicznych. Stacje radiowe lokalnych operatorów są na tyle zabezpieczone że wykorzystywanie ich przez osoby postronne nie jest możliwe, lecz stworzenie naszego własnego lokalnego BTS’a sprawi że wszystkie urządzenia najbliżej nas połączą się z naszym BTS. Takie połączenie sprawia że wszystkie informacje jakie będą wychodziły z urządzenia do naszego nadajnika jesteśmy w stanie odebrać.

Jakie dane mogą stać się publiczne jeśli na naszym telefonie mamy zainstalowany podsłuch?

To jakie dane mogą stać się publiczne zależy od rodzaju oprogramowania i programistów tego oprogramowania. Najpopularniejsze dane zbierane podczas podsłuchu to:

Jak chronić się przed podsłuchem i inwigilacją?

Oprogramowania stworzone do podsłuchu i inwigilacji zostały tak stworzone by dla nas zwykłych użytkowników były niezauważalne podczas normalnego korzystania z telefonu.

Aby zabezpieczyć się przed wyciekiem naszych danych warto:

Osoby, które mają podejrzenia że na ich telefonie może być zainstalowane oprogramowanie szpiegujące, mogą zlecić przeszukanie danego telefonu pod względem podsłuchu w serwisie gsm (mobidoktor.pl)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *