Czyli jak to robić by mu nie zaszkodzić.

Czy trzeba formatować baterię w iPhone?

Baterie w współczesnych iphonach nie potrzebują już tak zwanego formatowania. Każda bateria posiada indywidualny chip i na podstawie zebranych danych ustawia sobie wszystkie parametry.

Czym ładować iPhone?

Iphony i nie tylko iphony należy ładować oryginalnymi ładowarki i kablami. W iphone jest to o tyle ważne by ładować go oryginalnym kablem lub z certyfikatem mfi gdyż układ ładowania zawarty w iphone komunikuje się z kablem ustawiając sobie odpowiednie parametry, stosowanie nieoryginalnego kabla powoduje utratę tej komunikacji co się wiąże najczęściej z uszkodzonym ładowanie w iphone. Co do samych ładowarek najlepiej stosować ładowarki oryginalne lub dobrej jakośći.

Ile ładować iPhone?

Iphony powinniśmy ładować do maksymalnie 80%. Ładowanie urządzenia do 80% sprawi że przedłużymy żywotność naszej baterii nie oznacza to że nie możemy ładować baterii do 100%. Podczas gdy nasza bateria została naładowana do 100% należy przestać ją ładować odłączając od ładowarki.

Kiedy zacząć ładować iPhone?

Naszego iPhona powinniśmy podłączyć gdy poziom baterii osiągnie około 20% w ten sposób tak jak w pytaniu powyżej przedłużymy żywotność naszej baterii a co za tym idzie dłużej będziemy mogli cieszyć się wydajnością naszego urządzenia.

Co zrobić gdy nie będę używać iPhone dłuższy czas?

Podczas gdy mamy zamiar zostawić naszego iPhone nie należy go zostawiać naładowanego do 100% a tym bardziej zostawiać całkowicie rozładowanego takie coś może spowodować że nasza bateria spuchnie a co gorsze może spowodować że się już nigdy nie uruchomi i będzie trzeba skorzystać z usług serwisu gsm.

Czy zostawiać telefon podłączony na noc?

Obecnie wraz z ios13 możemy sobie uruchomić funkcję która będzie monitorowała nasz poziom baterii w telefonach podczas gdy my słodko sobie śpimy a nasz telefon się ładuje. Używanie tej funkcji sprawia że w momencie kiedy nasz budzik zadzwoni to telefon wskaże 100% baterii co sprawia że możemy podłączyć go spokojnie na noc i iść spać. Starszych telefonów lub telefonów które nie posiadają tej funkcji nie należy zostawiać podłączonych do ładowania na noc gdyż może uszkodzić to baterię i nasz telefon.

Optymalizowanie ładowania baterii

Iphony posiadają wbudowaną funkcję która zapobiega starzeniu się baterii, redukując czas, przez jaki twoja bateria jest w pełni naładowana. Funkcja ta wykorzystuje techniki uczenia maszynowego i wstrzymuje ładowanie baterii powyżej 80% do momentu aż telefon nie będzie ci potrzebny. Optymalizowanie w ten sposób baterii sprawi że kondycja naszej baterii aż tak szybko nie spadnie poniżej 80% a co za tym idzie unikniemy problemów podczas zimy czy wysokich temperatur.

Podsumowując

Obecnie nasze iphony dzięki współczesnej technologi same myślą za nas i wielokrotne ładowanie na raty nie szkodzi im tak samo jak ładowanie w nocy. Należy zapamiętać by ładować nasze urządzenia tylko i wyłącznie oryginalnymi akcesoriami lub takimi które posiadają certyfikat made for iphone.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *